Vajinoplasti(Genital Estetik) Nedir ?

0
364
views

Vajinoplasti, vajina daraltma epilasyonudur. Günümüzde dar vajen, güzel kadın, seksi kadın olarak nitelendirildiğinden, son zamanlarda vajina daraltma işlemi yaptırmak isteyen kadınların oranı artmaktadır.

Vajina özellikle çok sayıda doğum yapmaktan veya zor doğumlardan dolayı genişlemektedir. Doğum sırasında genişleyen kaslar doğumdan sonra kendini tamir etmeye çalışırken, sık aralıklarla doğum yapmak, vajinadaki genişleyen kasların eski haline dönmesini zorlaştıracaktır.

Vajina genişlemesi cinsel ilişki sırasında hem erkek, hemde kadın açısından olumsuz etkilenmektedir. Vajina operasyonlarından sonra kadının kendine olan güveni yerine gelir ve cinsel hayat normale tekrar dönebilir.

Vajinoplasti ameliyatında, genişlemiş vajinal kasların alınır, vajinanın etrafındaki yumuşak doku ve kasların sıkılaştırılır. Bazen labiaplasti ameliyatı ile büyük dudaklar küçültülür veya şekli düzeltilir. Büyük veya küçük dudakları güzel görmek kişiden kişiye değişebilir. Küçük dudakların güzel olduğu algısını kim çıkardı bilinmez ama bu tür ameliyatlarda yapılabilmektedir.

Vajinoplasti ameliyatında karından herhangi bir kesi yapılmaz ve yaklaşık yarım saat süren bir ameliyattır. Vajina girişi bir kaç cm daraltılır, dikiş atılır. Bu dikişler kendinden eriyebilen dikişlerdir. Vajina daraltma ameliyatı genel anestezi altında yapılır. Ameliyat sonrası 2 hafta vajinal akıntı görülebilir.

Ameliyat sonrasında cinsel ilişkiye ne zaman başlanabileceğine doktor karar vermelidir. Vajinoplasti küçük bir ameliyattır. Kişi bir kaç gün sonra günlük yaşantısına geri dönebilir. Vajinoplasti ameliyatından sonra doğum yapma gibi bir düşünceniz varsa sezeryan yaptırmalısınız, çünkü normal doğum dikilen kasları yeniden gevşetecektir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here