Ten Rengine Uygun Ruj Seçimi Nasıl Olmalıdır ?

0
420
views

Biz kadınlar için makyaj çok önemli bir detaydır. Güzel bir elbise giyildiğinde onu tamamlayacak olan özenli, doğru yapılmış bir makyajdır.

Gece bir davete gittiğinizde, arkadaşlarınızla kafedeyken, sahil kenarındayken doğru renklerle yapılmış bir makyaj sizi olduğunuzdan daha ışıltılı hale getirecektir.

Bence makyaj edevatları arasında en önemli detay ve makyajı tamamlayan, gösteren unsur, rujdur. Ten renginizle rujunuzun uyumu, doğru makyaj için çok önemlidir.

Ten Rengine Göre Ruj Seçimi

Beyaz Tenliler

Beyaz tenliler aslında makyaj konusunda en şanslı kişilerdir hemen hemen her ruj bu tenlere uygun durmaktadır. Ancak bir renk var ki bu renk, bu ten üzerinde efsane durur. Bordo… Bordo rengi ister davette, ister arkadaşlarınızla buluşurken, ister sokakta yürürken kullanabileceğiniz bir renktir.

Buğday Tenliler

Buğday tenlilere en çok yakışan renk, nude ve koyu fuşya tonlarıdır. Bu makyajı şeftali tonlarında allık veya kirpikleri dolgun gösteren bir maskara ile tamamlayabilirsin. Eğer çatlak dudaklarınız varsa dudaklarınıza bal ve şeker ile peeling yapabilirsiniz.

Esmer Tenliler

Esmer kişilere en çok yakışan ruj hiç şüphesiz ateş kırmızısıdır. Bu renk sizi olduğunuzdan seksi ve güzel gösterir.  Bu rengi simsiyah bir göz makyajıyla tamamlanabilir.

 

 

 

Bronz Tenliler

Eğer bronz tenliyseniz, mat ve mor rujları tercih edebilirsiniz. Zira mor rujlar sizin için biçilmez kaftandır. Eğer bronz tenli olmak istiyorsan,bronz ten makyajıyla bu tene kavuşabilirsin.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here