Sevgiliden Nasıl Ayrılınır ?

0
490
views

Hiç kimse güzel giden bir ilişkiyi bitirmek istemez veya bitirmek için bir ilişkiye başlamaz. Eğer dünyaya başka gözlerden bakıyorsanız ve anlaşamıyorsanız kişilerin birbirinin zamanını harcamaya gerek yoktur diye düşünüyorum.

Eğer ayrılığa giden bir ilişkiniz varsa ve karşınızdaki kişiye değer veriyorsanız, kırmadan ayrılmanın yollarını bulmalısınız.

Eğer ayrılmayı kafaya koymuşsanız, şimdi zamanı değil gibi bahanelere sığınmayın, ayrılıkta zamanlamanın pek bir önemi yoktur. İlk fırsatta açılmaya bakın kimsenin zamanını çalmayın.

Çoğu kişi ara vermek kelimesini ayrılık kelimesi yerine kullanır. İlişki bir spor dalı değil ki ara veresiniz. Karşınızdaki kişiyi teselli edeceğim diye umut veren cümleler kurmayın. Kesin ve net konuşun.

İlişkiye başlamak ve ilişkiyi bitirmek olgun insanların işidir. Mesaj ile ayrılmak yerine yüz yüze konuşup ayrılmayı tercih edin.Konuşurken saygı çerçevesini aşmamaya özen gösterin. Eğer kalabalık bir ortamda ayrılmayı teklif ederseniz, karşınızdakini küçük düşürecek ve olası tartışma durumunda herkese rezil olacaksınız. Bu yüzden kalabalık ortamda ilişkiyi bitirmek yerine yalnız olacağınız bir yerde ayrılma kararınızı açıklayın.

Karşınızdaki kişi sizi kışkırtmak ve içindekileri kusmak için sizi incitici şeyler söyleyecektir. Bu yüzden sevgilinizden ayrılırken bu gibi sözlere hazır olmalısınız. Fikirlerine katılmıyorsanız bile mutlaka dinlemelisiniz.

Ayrılmak için bir roman yazmaya gerek yok direkt amacınızı açıkça söyleyin ve dürüst olun.

Ergenler gibi ilişkinizi bitirdiğinizi bütün Facebook alemine yaymayın. Bırakın aranızda saygı kalsın. Durumunuzu değiştirdiğinizi farkedenlere ayrılığın ayrıntılarını anlatmaya gerek yok. Gereksiz detaylar eski sevgilinizin gururunun incinmesine sebep olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here