Lazer Epilasyon Nedir?

0
427
views

Günümüz dünyasında bakımlı olmak kadınlar ve erkekler için bir kural haline geldi. Artık kadınlarda iş dünyasına katıldığından, kadınların epilasyon için zaman ayırması çok zor ve yorucu hale geldi.

Jilet diğer yöntemlere nazaran daha pratik bir yöntem olsa da, sir ağda kalıcılık bakımından çok tercih edilmektedir.

Ancak sir ağda ve normal ağdanın uygulanma süresi çok zaman aldığından, günümüzde kalıcılık vaad eden epilasyon cihazları kullanılır hale gelmiştir.

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin köklerinin lazer ışınıyla yakılarak yok edilmesidir. Lazer epilasyonun ilk çıkışından bu yana farklı farklı aletler satışa sunulmuş, artık epilasyon evde yapılacak seviyeye bile gelmiştir. Şimdilerde bitirme garantili güzellik salonlarında yapılan lazer epilasyonlar çoğaldığından, yaptıracağınız mekana özellikle özen göstermeniz gerekmektedir.

Hiç bir lazer epilasyon kıllara kökten çözüm getirmez. Tabi kökten çözüm ihtimali vardır ancak bu kişinin genetik yapısına, hormonlarına göre değişebilen bir durumdur. Bu yüzden lazer epilasyon da belli bir oran verilemez. Ancak ortalamayla konuşulabilir. Ortalama hastalar 1,1,5 yıl sonra kılsız bir hayata merhaba derler. 6-8 seansta etkili sonuca ulaşırlar.

Her kıl evresi farklı olduğundan, seanslar bittikten sonra yılda en az bir kez yeniden atış yapılmalıdır ki, uyanan kıllar geri uyuma evresine geçsin. Kökleri zayıflasın. Bu yüzden yılda bir tekrar kalan kıllar açısından önem taşır.

Genelde lazer cihazlarının sevdiği kıl tipleri beyaz ten ve siyah kıl köklerine sahip kişilerdir. Siyah kıl köklerine sahip ve beyaz tenli kişiler lazer epilasyondan istediği sonuca ulaşma açısından daha şanslıdırlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here