Kıvırcık Saç Bakımında Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

0
549
views

Kıvırcık saçlı kişiler bakımı daha kolay olduğu için düz saçlı olmak isterler. Fakat düz saçlı kadınlarda kıvırcık saçlıların ahenk içerisinde dans eden saçlarına bayılırlar. Aslında kıvırcık saçlı kadınlar kıvırcık hali ile sevildiğini ve doğru bakım ile saçlarının harika göründüğünü bilseler saçlarıyla barışacaklar. Bu yazıda bir kaç adımda kıvırcık saçlarınızla nasıl harika görülebileceğiniz hakkında bilgi vereceğim.

Kıvırcık saçlara sahip olanların saç telleri daha kuru ve incedir. Bu saç tipinin kuru olmasının sebebi şudur.

Saç derimizde salgılanan sebum saçlarımızın daha parlak ve canlı görülmesini sağlar. Düz saçlılarda sebum dipten uca daha kolay inebilir. Ancak yapı itibariyle kıvırcık saçlara bu sebum ulaşamaz. Bu yüzden kıvırcık saçlar bakıma daha muhtaçtır. Nemini kaybetmemesi gerekir.

Saç bakım ürünleri seçerken parabensiz, silikonsuz, sülfatsız  ürünleri tercih edin. Bu ürünler geçici parlaklık verse de saçlarınızı uzun vadede mahveder. Ayrıca bu maddeler kanserojen madde içeriklidir.

Saçlarınızı hergün yıkamak ve sık sık boyamak zaten kuru olan saçlarınızı daha da kurutur. Saçınız eğer temizse saçlarınızın yağlanmasını bekleyin ve daha sonra boyayın. Doğal sebum saç derinizi korur. Saçlarınızı sık sık yıkamak doğal saç dengenizi bozar.

Şampuanların içerisinde her ne kadar doğal yağlar bulunsa da saçlarınızı kurutur. Saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin. Saç kremi saçlarınızı yumuşatacaktır. Banyo sonrası havlu ile saçın nemini alıp uçlarına doğal yağlar uygulayın. Tarak yerine saçlarınızı aşağı sarkıtıp ellerinizle tarayabilirsiniz. Daha sonra saç köpüğü ile saçlarınızı şekillendirebilirsiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here