Kıl Tekniği İle Kaş Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

0
2246
views

Kaşlar yüz güzelliğinde büyük öneme sahip olan, ayrıca gözlere ve bakışlara anlam katan uzvumuzdur.

5 sene evvel incecik, görünmeyen kaşlar moda iken şimdilerde inceltilen bütün kaşlar kalın ve düz hale sokulmaya çalışıyor. Kaşları düz ve kalın hale getirmek için kimimiz, kaş bakım yağı kullanıyor, kimimiz kaş kalemi ile kaşını boyuyor, kimimiz kıl tekniği ile oldukça doğal duran kaşlara sahip oluyor. Diğer yöntemler şöyle dursun, biz son yıllarda kadınların rutini haline gelen pek merak konusu olan, kıl tekniği ile kaş kalınlaştırma yönteminden bahsedelim.

Kıl tekniği ile kaş uygulaması, gerçekten teknik bilgisi yeterli olan alanında uzman kişilerce yaptırılmalıdır.

Kıl tekniği kaş tasarımı genellikle, seyrek, şekilsiz, şekli bozuk kaşlarda uygulanır. Hatta kemoterapi gören hastalar dahi doktor izni ile birlikte kıl tekniği ile kaş yaptırabilirler.

Kıl tekniği ile kaş tasarımı yaparken, yüze uygun kaş ölçümü yapılıp, ilk önce kalem ile çizilip, kişiye en uygun işlem uygulanır.

Uygulama yapılacak bölge anestezik kremlerle veya spreylerle uyuşturulur daha sonra. Steril bir pamukla kaş silinir. Tek kullanımlık iğneyle pigment boyaları cilt altına infüze edilir.

Kalıcı kaş uygulaması yaptırırken, deri altına infüze edilen boyaların cilt ve kaş rengiyle uyumlu olması gereklidir.

Kaş tasarımı ortalama 1.5 – 2 saat arası sürmektedir.

Doğru yapılan bir kaş, kişiyi oldukça dinç gösterebilir ancak, yanlış şekil verilmiş ve boyanmış kaş kişiyi yaşından oldukça büyük gösterebilir. Bu yüzden kalıcı makyaj merkezi seçerken alanında uzman kişilerin yapmasına dikkat etmelisiniz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here