Kalıcı Makyaj Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

0
382
views
Günümüzde makyaj yapmayan kadın çok azdır. Yaz aylarındayken sudan çıkmadığımızdan mecburen makyajsız gezmek zorundayız. Hal böyle iken yüzümüzdeki kusurları kapatamıyoruz.
 Geceleri makyaj silmekle uğraşmak zorunda kalmayacağınız,yaz aylarında rahatlıkla uygulanabilen kalıcı makyaj, yaptırmayı düşünüyorsanız, seçeceğiniz adrese çok dikkat etmelisiniz.

Kalıcı Makyaj Uygulamasını Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir ?

Kalıcı makyaj uygulaması yapan kişiler, steril bir ortamda çalışan kişiler olmalıdır. Doktor eldiveni, yeni bir örtü kullanılması gereklidir.

Herhangi bir kanama olasılığında kanın çabuk pıhtılaşması sağlanması için kalıcı makyaj yaptırılmadan bir kaç gün önce kanı sulandıran ilaçların ve alkolun kesilmesi gereklidir.

Kalıcı makyaj ergenlik dönemini tamamlamayan insanlar için önerilmez.
Şeker hastaları, hamileler, emziren, roaccutan kullanan kişiler, deri enfeksiyonu olan kişiler, şizofren kişilere karşı kalıcı makyaj uygulaması kesinlikle yapılmamalıdır.
Kalıcı Makyaj Yaptırdıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra vücut üzerinde kızarıklıklar, şişlikler görülebilmektedir. Bunlar normal bir durumdur. Kızarıklıklara ve şişliklere buz ile kompres yapabilirsiniz.
Uygulama yapıldıktan sonra iki gün boyunca su değdirilmemeli ve güneş temas etmemelidir. Mecburen güneşe çıkıldığında yüksek faktörlü güneş kremi sürülerek çıkılmalıdır.
Kalıcı dudak makyajından sonra tuzlu yemekten uzak durulmalı, herhangi bir kozmetik ürünü kullanılmamalıdır. Uygulama yapılan bölgede kabuklar kaşınmamalı ve koparılmamalıdır.
Kalıcı makyaj sonrası renk oturması en az iki hafta sürmektedir. Bu yüzden iki haftadan önce renk oturmadıysa telaş etmemelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here