Kadınların Beden Dili ve Anlamları

0
532
views

İletişimin %70`lik kısmını beden dili oluşturur. İletişim kurarken beden dili kullanmak konuşmadan kat kat daha etkilidir. Bir insanın aslında neler anlatmak istediğini, konuşmadan sıkıldığını beden diline bakarak anlayabilirsiniz.

 

İkili ilişkilerde kadınlar aslında beden diliyle ne anlatıyor ?

Kadınların saçlarından, parmaklarına, bakışlarından kollarına çok şey anlatırlar. Bir kaç dakikalık gözlem ile karşınızdaki kadının size ne anlatmak istediğini kolayca anlayabilirsiniz.

 

İsterseniz ilk buluşmadaki ilk dakikalardan başlayalım

İlk buluşmada genel olarak el sıkıştınız. El sıkışma türünüze göre karşınızdaki insanı tanıyabilirsiniz. Eğer elinizi sıkı bir şekilde tutuyorsa karşınızda öz güveni yüksek bir kişi vardır.

Eğer kişi sizden hoşlanıyorsa, sizi pür dikkat dinleyecektir ve size bakarken göz bebekleri büyür. Eğer size dokunuyorsa, kafası hafifçe yana çeviriyorsa ve saçlarıyla oynuyorsa sizin yanınızda olmaktan hoşnut ve yakın temasta olmak istiyordur.

Kendinize benzeyen bir insanla konuşmak sizi rahatlatır ve yakın hissederiz. Karşınızdaki kişiden hoşlanıyorsanız farketmeden aynalama yöntemi kullanırsınız. O gülerse sizde güler, o kolunu kaşırken sizde kaşırsınız.

Eğer karşınızdaki kişi size düşünceli bakıyor, göz teması kurmaktan çekiniyorsa sizden uzaklaşmak istiyor demektir.

Sürekli saçlarıyla oynayan kadınlar, konuşacak konu bulamazlar, sizi dinlermiş gibi görünürler.

Eğer kollarını kavuşturmuşsa, savunma moduna geçmiştir. Bence kaçın.

 

 

 

Saçlarını arkaya atan kadınlar yüz güzelliklerini ön plana çıkarmak isterler. Saçlarını ortadan ikiye ayıran kadınlar özgüvensiz ancak beğenilme ihtiyacı duyan kimselerdir.

Saçlarını arkaya atan, kulaklarının arkasına alan kadınlar, güzelliklerini ön plana çıkarmaktadırlar. Öncelikle kendini, yüz hatlarını beğendirme çabasındadır. Saçlarını ortadan ikiye ayıran kadınlar, kendilerine güveni olmayan fakat beğenilmek isteyen kadınlardır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here