Kadınlarda Cinsel Sorunların Nedenleri

1
341
views

Cinsel problemler, bir çok kadının hayallerini suya düşürmekte. İlişki sırasında ağrı, eşler arasında soğukluk, utangaçlık çoğu kadının yaşadığı sorunlar arasında.

Peki kadınlarda en çok rastlanılan cinsel rahatsızlıklar nelerdir ?

Libido Azalışı

Cinsel isteğin azalması, depresyon, eşler arasında yaşanan huzursuzluklar, hamilelik, ani hormon değişimleri cinsel isteği azaltabilen nedenlerdendir.

Rutin cinsel ilişkiler yerine, hayatınızı canlandıracak seçimler yapabilirsiniz. Seks oyuncakları, yeni kıyafetler vb.

Tahrik Olamama

Eğer cinsel ilişki sırasında kadını üzen, kuşkulandıran düşünceler varsa kadın bu yüzden tahrik olamıyor olabilir. Veya yeterince ön sevişme yapılamadığından kadın ıslanamıyor olabilir.

Orgazm Olamama

Eğer kadın daha önce cinsel travma ve istismar yaşamışsa bu ilişkiden zevk alamıyor olabilir. Kronik hastalıklar, yeterince uyarılama, tecrübe eksikliği orgazm olamamaya neden olabilir.

Cinsel İlişkide Acı

Cinsel ilişkide acı çekmek, vajinada kuruluk, yeterince uyarılamama, polikistik over, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, rahmin iç çeperinde bulunan zar dokusunun normalden başka bir yerde bulunuşu, vajinismus cinsel ilişkide sorunlara yol açabilir.

Vajinusmus, bizim toplumumuzda çoğu kadında görülmektedir. Çoğunlukla acıdan korkan ve baskıcı, tabuları yıkamayan toplumlarda görülen bu hastalık. Vajinal kasların aniden kasılması sonucu oluşur. Vajinal kasların kasılması cinsel ilişkinin ağrılı olmasına veya hiç yapılamamasına neden olur. Psikolojik destekle çözülebilen bir sorundur.

 

 

Cinsel Sorunların Çözümleri

Eşinizle bu sorunları konuşarak, ön sevişmeyi uzun tutarak, psikolojik destek alarak bu sorunları azaltabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here