Kadınlar Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Etmelidir?

0
337
views

Biz kadınlar giyim konusuna pek meraklıyızdır. Zarif görünmek illaki uzun boy, uzun bacak, zayıflık ile olmaz. Vücut proporsiyonuna uygun giyinmek ve uygun tarzda seçimler yapmak sizi olduğunuzdan daha zarif gösterebilir.

Ayakkabı konusunda seçim yaparken ayağınızın yapısını kontrol etmelisiniz.

Ayakkabı satın alırken dikkat etmeniz gerekenlerden bir tanesi de ayağınızın taraklı, şişman, zayıf, kemikli  olmasıdır.

Uzun Boylu Bayanlar Nasıl Ayakkabı Tercih Etmelidirler?

Uzun boylu bayanlar diz üstü çorap çizmeleri oldukça güzel taşırlar. Eğer topuklu bir ayakkabı tercih edecekseniz bu ayakkabıyla uzun saatler boyunca kalmanız sağlığınız açısından zararlıdır.

Yazın bilekten bağlamalı veya ipli ayakkabılar sizin için biçilmez kaftandır. Bu tür ayakkabılar sizi olduğunuzdan daha havalı gösterir.

Kısa Boylu Bayanlar Nasıl Ayakkabı Tercih Etmelidirler ?

Topuklu bileği kesmeyen bottie ayakkabılar sizin için uygundur. İnce zarif stiletto ayakkabılar sizin için hoş bir seçim olabilir.

Siyah bir elbise sizi olduğunuzdan nasıl zayıf gösteriyorsa, koyu renk ayakkabılarda ayaklarınızı kısa gösterir.

Yaz aylarında tercihiniz eğer sandalet giymekten yanaysa kalın bantlı bilekten bağlamalı olmayan, tokalı simli gibi detayları olan ayakkabıları tercih etmelisiniz.

Sivri burun ayakkabılar ayaklarınızı olduğundan uzun gösterir. Babet seçerken yuvarlak burunlu ayakkabılar satın almalısınız.

Taraklı Ayaklar Nasıl Ayakkabı Tercihi Yapmalıdır ?

Taraklı ayaklar oldukça geniş yapıdadırlar. Bu yüzden geniş, yuvarlak burunlu ayakkabılar tercih etmelisiniz. Çünkü dar ve küçük ayakkabılar nasır oluşumuna sebep olur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here