ikinci evliliğimden de ayrıldım sorun acaba bende mi ?

0
387
views

Geçenlerde eski lise arkadaşımla oturduk muhabbet ettik ben görmüş geçirmiş başından her olay geçmiş hayata dair tecrübeleri olan bir kişiyim arkadaşlarıma daima her konuda fikir veririm. Ama bazende bazı konularda bilmediğim şeyler vardır her şeyden önce olaylara mantıklı bakıp mantıklı düşünüp mantıklı olarak sonuca gitmek her şeyden önce gelir. Buradan da size yardımcı olmaya çalışırım bana sormak istediğiniz bir şey olursa size en güzel şekilde yardımcı olmak için elimden gelenin fazlasını yaparım. Arkadaşım 2. evliliğinden de ayrılmıştı ve mutsuzdu eşi ile geçmişe yönelik hep sıkıntılar yaşıyordu ilk önce dinledim sorunun kaynağını öğrenmek için ismini vermek istemiyorum ama konuyu daha iyi anlamanız için isim mi kendim koyacağım. Bayanın ismi Belgin kadının murat olsun. Belgin ilk evliliğinden iki çocuğu var fakat ilk eşi çapkındı. Her defasında belgini aldatıyordu bunu bizde biliyorduk ama belgine söylemek istemiyorduk ilk eşinden ayrıldıktan sonra 2 çocuğu ile belgin ortada kaldı ve kendinden 30 yaş büyük bir adamla yani amca ile yaşamaya başladı tek amacı çocukları için hayatı sürdürmek. Bu zamandan sonra yaklaşık 3 sene beraber yaşadılar ve sonrasında muratla tanıştı ve evlendi. Murat görünürde çok iyi belgini seven gibi görünse de murat son derece tehlikeli ve dolandırıcı bir kişilikti belginin parasını ve kendisini dolandırıp gideceğini belgin 2 sene sonra anlamış bundan da ayrılmaya karar vermiş ama murat belgini her defasında kandırıp barışıyordu en sonunda bir gün evden belgini çocukları ile birlikten evden atmaya karar vermiş belginde hayat ablası be babaannesinden başka kimsesi olmayan tek başına olan bir kız kızmayın belgine hayatın bize ne oyunlar oynayacağını biz bile bilemiyoruz.

Belgin bu olaydan sonra abisi gibi sevdiği mehmet ile ahmet i cağırır ve konuyu anlatmaya başlar murat her seferinde geçmişte yaşadığı ilişkiler yüzünden evde huzursuzluk çıkartıyor diye abilerine anlatır. Ahmet ve mehmet muratı döverler ve uyarırlar kesinlikle birdaha böyle bişi olmayacak gidecek olan belgin deil sensin diyip evden muratı kovalar murat yüzsüzdür 2 gün sonra yine gelir yine dayak yer sonunda ayrılmaya karar verirler.

Bunun üzerine arkadaşımla konuşup hatanın kendisinden kaynaklandığını söyledim sebebi de şu ; İnsan secim yaparken paraya pula değil bakacak olduğu tek şey insanlığına bakmasıdır aşk sevgi basit gibi görünsede kolay birşey deil hayatımıza sokacak olduğumuz kişileri dost bile olsa ölçüp tartıp almalayız. cicim ayları hemen geçer geçim ayları başlar insanlar kalekterlerini zorda kaldığında gösterirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here