Hayata Gözlerini Erken yuman 10 türk ünlü isim.

0
801
views

Hayata Gözlerini Erken yuman 10 türk ünlü isim.

Genç yaşta ölen 20 türk ismi sizler için tek tek araştırdık ve bulduk içinde oyuncular ve müzisyenlerde var belki çocuğunu biz biliyoruz ama bilmediklerimiz de var gelin hep beraber göz atalım meşur şarkıları şiirlerini hatıralarını yaşatalım bu güzel insanların.

1- Kerim TEKİN

Ölümün benzersiz tanımını unutulmaz Karbeyaz şarkısıyla yapan Kerim Tekin, her sene düzenlenen Sandıklı Termal ’98 konserinden sonra arkadaşının düğününe yetişmek için aceleyle yola çıktı. Mıcır çalışması olan yolda bir süt tankeri ve kömür kamyonu çarpıştı, Tekin’in arabası devrilen süt tankerinin altında kaldı. Henüz 23 yaşında olan genç sanatçı kazadan sonra hayatını kaybetti.

2- Uzay HEPARI

Motor aşkı Uzay Heparı’nın 1994 yılında, 25 yaşında hayatını kaybetmesine neden oldu . Kısa süre önce aldığı motoru ile Küfe Bar’daki programına giderken Demet Akbağ’ın park halindeki arabasına çarptı. 11 gün süren bitkisel hayatın ardından 31 Mayıs 1994’te hayatını kaybetti. Eşi Zeynep Tunuslu, Heparı öldüğünde hamileydi ve oğlu Uzay Kanat Heparı’yı 5 Ocak 1995’te dünyaya getirdi.

3- Barış AKARSU

Barış Akarsu, 29 Haziran 2007’de, 28. doğum gününde Bodrum-Torba Kavşağı’nda geçirdiği trafik kazası sonucu hayata veda etti . Kız arkadaşı Zeynep Koçak ve Nalan Kahraman olay yerinde vefat ederken Akarsu hastaneye kalbi durmuş olarak getirilmiş, acil serviste kalbi yeniden çalıştırılmıştı. Yoğun bakımda olduğu beş gün boyunca tüm sevenleri kaldığı hastanenin önünde nöbet tuttu ancak beş günlük yoğun bakımın ardından Akarsu hayata veda etti.

4. Defne Joy Foster

Henüz 36 yaşındayken hayata gözlerini yuman Foster astım hastasıydı. Kullandığı ilaçlarla alkol birleşince ilaçlarının yan etkileri ölümcül oldu. Ahmet Altan’ın oğlu Kerem Altan’ın evinde ölen Foster’ın ölümünün ardından Altan tutuklandı, ancak Foster’ın ölümüyle bir ilgisinin olmadığının anlaşılması üzerine beraat etti.

5. Yavuz Çetin

2001 yılında ölen Yavuz Çetin, öldüğünde 31 yaşındaydı. Yoğun depresyon teşhisiyle bir hafta boyunca hastanede tedavi görmüş, iyileştiği gerekçesiyle taburcu edilmişti. Yavuz Çetin, 15 Ağustos 2001’de Boğaziçi köprüsünden atlayarak yaşamına son verdi.

6. Gökhan Semiz

Grup Vitamin’in solisti Gökhan Semiz de genç yaşta trafik kazasına kurban giden değerli isimlerden. 1998 yılında, 29 yaşına bastıktan birkaç gün sonra Bakırköy’de kullandığı araba kontrolden çıktı ve demir korkuluklara çarparak genç sanatçının ölümüne neden oldu.

7. Kazım Koyuncu

Laz müzisyen 2005 yılında, henüz 33 yaşındayken akciğer kanserinden vefat etti. Tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdiğinde İstanbul’dan uğurlamak üzere Harbiye Açıkhava Tiyatrosu’nda bir tören düzenlendi ve binlerce kişi gözyaşları içerisinde geldi. Törende Çernobil kazasından sonra kayıtsız kalan hükümet yetkililerinin tutumları eleştirildi.

8. Bergen

Türkiye’nin en önemli arabesk-fantezi şarkıcılarından Bergen, tıpkı albümünün ismi gibi “Acıların Kadını”ydı. Ölmeden 7 yıl önce kocasının yüzüne kezzap atmasıyla iki gözünü de kaybetti. Daha sonra tek gözü yeniden görmeye başladı ve yüzünün yarısını saçlarıyla kapatarak hayatına devam etti. 1989 yılında, 30 yaşındayken boşandığı eşi tarafından kurşulanarak öldürüldü.

9. Ajlan Büyükburç

Büyükburç da trafik kazası sonucu hayatını kaybeden sanatçılardan biri. Kazadan sadece üç gün önce ehliyetini alan sanatçı, Muğla’nın Fethiye ilçesi yakınlarında, Kerim Tekin’in de ölümüne sebebiyet veren mıcırlar yüzünden kaza yaparak 29 yaşında hayata veda etti.

10. Gürdal Tosun

2000 yılında hayata veda eden Bir Demet Tiyatro’nun Tombalak’ı Gürdal Tosun’un ölüm nedeni “akciğer embolisi”ydi. Başarılı oyuncu öldüğünde 34 yaşındaydı. Ölümünden üç yıl önce rol arkadaşı ve dizinin sevilen karakteri “Laz Bakkal” Aydın Tolon da kalp yetmezliğinden ölmüştü.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here