Hasar Kayıtlı araç alınır mı?

0
474
views

Hasar Kayıtlı araç alınır mı?

Arkadaşlar bugün size hasar kayıtlı araçlarla ilgili detaylı bir makale yazacağım. Araç alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve araçlarla ilgili hangi araç alınır, hangi araç alınmaz biraz bunlardan bahsedelim.  Öncelikle bilmeniz gereken şudur. Örnek verecek olursak 2014 model passat 2. ci el değeri 115 ile 100 bin arasında bir rakamdır. Bunun ağır hasarı normal fiyatından en az 30 lira aşada olması gerekir. Şimdiki yeni oyun experler araçlar üstünden İnan anılmaz paralar kaldırıyor. Başıma söyle bir olay geldi geçenlerde 2016 model clio 4s aldım araçta ne değişen var nede boya fakat araçta 14 bin ne yakin hasar kaydı var. Araç piyasadan en az 15 lira uygun bu aracı aldım üstüne birkaç karla şimdi satılığa çıkardım. Fakat araç okadar güzelki sıfır kokusu üstünde 7 bin Km ‘ de şimdi bu aracın piyasası 58 60 milyar ken ben araci nerdeyse 10 lira aşağısına aldım. Bugün kıçı kırık şahine millet 15 , 16 bin para veriyor .. o paralarin üstüne üç beş daha korum modelli yeni araba binerim. Mantık bu neden daha fazla verip orijinal diye tuturayım ki bana hasar kaydının ne zararı var. Sadece bu ülke için geçerli araba orijinal değilse almam böyle bişi yok gözünüzü açın ve sizi bekleyen daha kaliteli arabalara korkmadan binin hemde uygun fiyata. Mantıklı düşünmek her zaman iyidir. Tabi her hasar kayıtlı araçta alınmaz bazı ti yolar vardır. Bunlarında madde madde aşağıda yazacağım.

  1. Araç kaza nasıl bir kaza geçirmiş eğer araç ufak bir toslamadan airbeg açmış ise ağır hasar varsa gidin o aracı hemen alın sorunsuzdur. Airbeg dediğiniz şey tanesi 250 lira dır. Yenisi gibi tamir edile bilir kafaya takmayın.
  2. Araç’ın bodylerinde ekleme oynama var mı? eğer böyle bir işlem varsa o arabadan uzak durun ..
  3. Araçta ekleme toplama yapılmışmı eger çok fazla şaşe ye ait parça değişip kaynak edilmişse o araç yine olası bir kazada ikiye bölünür uzak durun.
  4. Exper raporu alırken mutlaka mutlaka airbegleri kontrol ettirin çalışıp çalışmadığnı cihazlara bağlıyarak yada bilindiği üzere airbeg tamircilerine gidip bunların eksik olup olmadığını kontrol etme uydurma kapak takılmadığına dikkat etme bunlar en önemlisidir. Aileniz ile bineceğiniz için araç kaza anında açacağına emin olun.

Uzun lafın kısası hasarlı araç almaktan korkmayın mantığınızla hareket edin .. modelli araba binmek keyfini sürmek istiyorsanız almaktan kaçınmayın korkmayın içiniz rahat olsun.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here