Erkeklerin Beden Dili Anlamları

0
626
views

Kişilerarası iletişim de beden dili, en az konuşma dili kadar önemlidir. Beden dili, konuşmayı tasdik eder ve gizli anlamlar taşır. Beden dili konuşmayı hareketlendirir böylece konuşma sıkıcı olmaktan çıkar. Beden dili sizi toplum içinde öne çıkarır.

Eşler arası iletişimde de beden dili çok önemlidir. Beden dilinde verilecek bir mesaj sizi bir adım öne taşıyabilir veya geri götürebilir.

Erkeklerin Beden Dili

Karşınızdaki erkek beden dili ile size çok şey anlatıyor olabilir. Erkekler beden dili ile ne anlatmak istiyor ? hep beraber bakalım

Bu tüyolar ilk buluşmada çok işinize yarayacak.

Kaşlarını Yukarı Kaldırarak Gülümsüyorsa

Eğer karşınızdaki kişi sizi gördüğünde kaşlarını kaldırarak gülümsüyorsa sizden hoşlandığını gösterir. Sizde aynı şekilde karşılık verirseniz, onun bu tepkisine ortak olmuş olursunuz.

Eğer Gözlerinize Odaklanıyorsa

İş görüşmelerinde, kişilerarası iletişimde karşınızdakini etkilemek için, göz teması kurmak önemlidir. Erkekler gözleriniz dışında dudaklarınız, yüzünüz, saçlarınız ve diğer yerlerinize odaklanıyorsa sizle gerçekten ilgilendiğinin göstergesidir.

Ayakları, Elleri Size Doğru Yönelikse

Eğer erkeğin ayakları kapıya, çıkışa ya da başka yere yönelik değil, iki ayakta size yönelikse erkek sizinle ilgileniyor ve sizi dinliyor demektir. Diğer kız arkadaşlarına nazaran sizin yanınızda olmak istiyorsa, diğerlerinden çok sizinle ilgileniyorsa bu sizden hoşlandığının göstergesidir.

Dış Görünüşünü Düzeltme İhtiyacında Bulunma

Erkekler hoşlandığı kişiye karşı kendini düzeltme ihtiyacında bulunur. Sizi gördüğünde saçlarını, gömleğini, pantolonunu düzeltmeye iyi görünmeye çalışır.

Yanınızda Daha Büyük ve Dik Durması

Erkeğin koruma içgüdüsü ile kadının güç arzusu birleştiğinde, erkek daha güçlü durabilmek için daha dik duruyor ve kaslarını güçlendiriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here