Erkeklerde İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

0
1775
views

İç çamaşırı seçimi cinsiyet ayırt etmez. Sağlık açısından hangi kesim ve kumaş önerilmektedir buna dikkat etmek gerekir.

Erkekler genelde iç çamaşırı seçerken özenli davranmadıklarından, seçimleri de sağlıksız olmaktadır. Dar, ciltte iz bırakacak şekilde sıkı iç çamaşırlardan uzak durmanız sağlık açısından önemlidir. Ancak pantolonunuz da katlanacak, bol rahatsız edici iç çamaşırı kullanmanız da yanlıştır. Hafif bol kesimli, yüzde yüz pamuklu kesimler sperm üretiminin idamesi açısından en sağlıklı olanıdır.

Lastik, sentetik çamaşırlar mikrop ve bakterilere kolaylıkla davetiye çıkarır. Çünkü lastik ve sentetik içerikli çamaşırlar teri ememezler. Çamaşır değiştirilmediğinde kokuya neden olmaktadırlar. %100 pamuklu iç çamaşırları sağlık ve rahatlık açısından en iyisidir.

Çamaşırlarda siyah ve beyaz renkler tercih edilebilir renklerdir. Çünkü diğer renklerin doğal olmama ihtimali fazladır.

Erkek çocukları küçük yaşlarda cinsel kimliklerini belirleme aşamasında olduklarından, çocuklara karşı cinsin iç çamaşırları giydirilmemelidir. Çocuğa mikrop bulaşmasına karşı önlem açısından, başka çocukların iç çamaşırları giydirilmemeli, kullandırılmamalıdır. Çocuklarda iç çamaşırı hijyen açısından sürekli yenilenmelidir. Çamaşırlarda ki mikropların ölmesi açısından iç çamaşırları günlük giyilmeli. Yıkandıktan sonra ütülenip giyilmelidir.

 

Boxer Mı Slip Mi Daha Sağlıklı ?

Slip çamaşırlar testislerin sıkışmasına, sperm üretiminin azalmasına, darlığa sürtmeye bağlı egzamaya ve iltihaba, sıcak yaz günlerinde terlemeye yol açıyor. %100 pamuktan yapılmış bir boxer, testislerin rahatlamasına, terin emilmesine böylece sperm üretiminin seyrinde gitmesini sağlıyor. Eğer genital bölgenizde mantardan şüpheleniyorsanız haftada birkaç kez mantar önleyici krem sürebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here