Epilasyon Türleri Nelerdir ?

0
329
views

Epilasyon Deneyimlerim.

Biz kadınların en büyük sorunlarından bir tanesi, tüylerini nasıl alacağı derdidir. Ömrümüzün yarısı, regl ile tüy sorunu ile uğraşmakla geçiyor. Kol, bacak, genital bölge bunlardan kurtulmanın bir kaç yolu var.

Şekerli Ağda İle Tüy Almak

Şekerli ağda ile tüy almak, tüyleri teker teker değilde, deriye sürülerek aldığından, kısa belli belirsiz tüyleri bile alır, gözenekleri genişletir. Ayrıca yapış yapış ve zor çıkarılması ağdanın dezavantajlarındandır.

Sir Ağda İle Tüy Almak

Sir ağda şekerli ağdaya göre daha pratiktir. Sir ağda kazanında bal kıvamına gelinceye kadar ağdayı ısıtırsınız. Bir tahta spatulayla bir miktar ağdayı alıp tüylerin tersine doğru cilde sürün. 10-15 sn sonra tüylerin yönüne doğru çekin. Tüyleriniz kökünden gelecektir.  Ancak diğer ağda türleri gibi tüylerini kökünden değilde deriye sürülerek aldığından gözenekler genişleyebilir ve derinin elastikiyeti kaybolabilir.

Eldivenle Tüyleri Almak

Pudralı doktor eldiveniyle tüy almak, diğer yöntemlere göre daha iyidir fakat çok zaman kaybettirir. Çünkü teker teker tüyleri çekmek gerekir. Diğer yöntemlere göre daha acısızdır.

Jiletle Tüyleri Almak

Jiletle tüyleri almak hem tüyleri sertleştirir hem de çoğaltır.

Tüy sarartıcı İle Tüyleri Sarartmak

Tüy sarartıcı krem ile tüyleri sarartmak kimine daha iyi sonuç verse de, bazı kişiler de tüyleri çoğaltarak,sertleştirmektedir ve uzatmaktadır.

Tüy Dökücü İle Tüyleri Almak

Tüy dökücü ile tüyleri almak, jiletle almaktan farksızdır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here