En Güzel Makarna Yapmanın Yolları

0
341
views

Bizler hızlı bir yaşama sahip olduğumuzdan, evden işe gelindiğinde hızlı bir şeyler yapmak zorunda kalıyoruz. Galiba öğrenci evlerinin ve çalışan kişilerin baş tacı makarnadır.

Çocukların da çok sevdiği makarna, hem pratik hemde kolay hazırlanabilecek bir yemektir.

İster soslu ister sossuz bir sanat niteliğinde olan makarnayı lezzetli bir şekilde hazır hale getirmeniz için bir kaç püf noktamız mevcut .

Makarna yaparken kullandığınız tencere oldukça derin ve yeterli genişlikte olmalıdır. Makarnanın suyu ne az ne de çok olmalıdır. Makarna suyu tencerenin 4 te 3 ünü geçmemelidir.

Eğer isterseniz daha lezzetli makarnalar için sade su yerine et, tavuk suları ile haşlayabilirsiniz.

Makarna suyunun kaynamadan önce tuzunu atmanız, suyun geç kaynamasına yol açacaktır. Bu yüzden makarna suyu kaynadıktan hemen sonra tuz eklemeniz gerekmektedir. 4 kişilik bir yemek için 1 yemek kaşığı tuz yeterli olacaktır. Tuz eklendikten sonra suyun altını kısabilirsiniz.

Eğer tencereniz dar ise veya su az ise suyun içerisine zeytinyağı koyabilirsiniz. Böylece makarnalarınız birbirine yapışmayacaktır.

Gerçek bir İtalyan makarnası dişe gelir şekilde haşlanmalıdır. Makarnayı fazla haşlamanız makarnanın hamur olmasına neden olur.

Makarnayı hamur eden etmenlerden birisi de makarna suyunun dökülüp, üzerine soğuk su konulmasıdır. Makarnanın hamur olmaması için kesinlikle makarna suyunun dışında üzerine su eklememelisiniz.

Makarnanın pişirim süresi kısa olduğundan, yemeden yarım saat önce pişirmeniz lezzet açısından iyi olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here