En Güzel Köfte Nasıl Yapılır ?

0
408
views

Kurban bayramına iki gün kala bayram telaşı herkesi sardı. Toplumumuzun kursağından bayramdan bayrama et geçtiği için, en güzel yemekler bayramda yenilmekte.

Kurban bayramının amacı paylaşımı ve birlik beraberliği hatırlamaktır.

Kurban bayramında en iyi köfte yapan kişi siz olmasını istiyorsanız bazı püf noktalarımız var.

En İyi Köfte Yapmanın Püf Noktaları

Köfte yapılışı aslında çok kolay gözüken ancak en ufak hatayı affetmeyen bir yemektir. İyi bir köfte yapımına giden yol püf noktaları bilmekten geçer.

İyi bir köfte yapmak için püf noktalar:

Bayat ekmekleri harca kabuğu ile atarsanız, yumuşak köfteler elde edemezsiniz. Köfte yapımında kıymadan sonra ekmek en önemli malzemedir. Bayat ekmeklerin yerine galeta unu kullanabilirsiniz. Galeta unu yapmak için, bayat ekmekleri kurutup robottan geçirebilirsiniz.

 

Köfteyi kaşıkla karıştırmak yerine, bırakın elinizin lezzeti köftenize geçsin. Köfteyi elinizle 10-15 dakika boyunca yoğurun. Daha sonra en az 1 saat buzdolabında dinlendirin.

Soğanı doğrarken elle doğrayın, eğer elle doğramaya zamanınız yoksa robottan geçirebilirsiniz. Ancak soğanın suyunu sıkmadan harca eklemeyin. Eğer suyunu sıkmazsanız köfteniz sulu olur ve acı olur.

Eğer tavada köfte kızartacaksanız yağsız et seçmelisiniz. Çünkü zaten yağda olan bir tavada kızartılan kıymanın yağıda tavaya geçecek, köfteler büzülecek, küçülecektir.

Tavada kızartacaksanız köfteleri ağır ağır pişirmelisiniz. Eğer yüksek ateşte köfteleri pişirirseniz köftenizin dışı pişmiş içi çiğ kalır.

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here