Çekme belgeli araçla vizeye girmek için gerekli evraklar

0
388
views

Çekme belgeli araçla vizeye girmek için gerekli evraklar aşağıda madde madde sıralicağım şekilde olmalıdır aksi durumda vizeye giremezsiniz. Vize ye girmek için girmeden 1 2 gün önce tüv resmi sitesinden aistis numarası ile randevu almalısınız astis numarasının son 6 hanesini tescil belge numarasi yazan yeter girmelisiniz. aşağıda tüv resmi sitesinin linkini baylaşıyorum oraya tıklayarak rendevunuzu ala bilirsiniz.

RENDEVU ALMAK İÇİN HEMEN TIKLAYINIZ…

1 – Araç Tescil Belgesi  Noter Satişindan sonra verilen belgedir.

2- Sigorta Policesi Aracin Genel Sigortasidir herhangi bir sigorta sirketinden kestire bilirsiniz.

3- Egzoz Emisyon  ölçüm belgesi Tüv istasyonların içinde de yapılır ama tavsiyemiz dışarda bi yerde yaptırın cünki bazen tüv cok inceleme yapar ve o belgeyi size vermezler. Dışarda daha uygun fiyata yapilmaktadır.

4 – Vize harci yaklasik vize harci 200 civarında dir ve istasyonun içindeki gişe görevlileri tarafından alınır.

Tüv de işlem bittikten sonra artik aracınız trafikte dir  yapmanız gereken emliyet müdürlüğünüzden gidip tek tayfa ruhsatınızı çıkarmaktır ve daha sonra plaka için bağlu bunduğunuz şöferler otasından plaka cıkarmaktır. bunlar içinde yaklaşık 45 TL gibi bir para gitmektedir. Söferler odasına ödenen baskı parası.  Bunların dışında uygulama yaparsanız büyük cezaların olduğunu unutmayın örneğin.

Çekme belgeli araçla trafiğe çıkarsam ne olur ?

Çekme belgeli araçla trafiğe çıktığınızda eğer sigorta kestirmediyseniz direk çekici ile otoparka götürülür ve 850 TL gibi bir ceza yersiniz vede araç yediemin deposuna çekilir.

Çekme Belgeli araca Başka araç plakası taksam ne olur.

Eğer Cekme belgeli arabaya başka araç plakası takarsanız yakalanırsanız direk hapis cezasi var . bunlara dikkat edelim …

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here