Arkadaş insani rezil de eder vezirde..

1
883
views

Arkadaş insani rezil de eder vezirde..

Şu hayatta arkadaş diye birşeyin olmadığını tek arkdaşınızın aileniz olduğunu unutmayın size en yakın dost , arkadaş aileniz dir. Bunu öğrenmek için benim gibi sizler 31 sene beklemeyin. Annelerinizin ve babalarınızın değerini bilin. Çünkü onlar gitti mi son pişmanlık size çare olmaz bu zamanda aileden sonra en iyi  arkadaşınız cebinizdeki paradır. Menfaat doslukları menfaat ilişkileri vardır , insanlar nankördür sizin başarılı olduğunuzu en yakın arkdaşınız yeri geldiğinde o bile çekemez.

Evet belki vardır güzel dosluklar menfaatsiz karşılıklı sevgiler ama bu beş parmağın beşinin bir olacağına gelmez. Bu kanıtlanmış ispatlanmış bir olaydır paranız varken etrafınızda bir dünya dostunuz olur ve o dostlar sizin hata yapmaya zorlarlar. Örnek verecek olursak içki içen sarhoş arkadaşınız vardır. onla takılırsanız sizde içmeye başlarsınız çünkü bu işler özenti ile başlar. Halbuki özenilecek bir olay değildir. Uyuşturucu kullan arkadaşınız vardır. oda sizi kullanmanız için teşvik eder . Nedeni de şudur sizde uyuşturucu kullanırsanız kendi içeceğini bedavaya getir. En doğrusu sizin kendi doğrularınızdır o doğrulardan sizi kimsenin vazgeçilmesine izin vermeyin aileniz anneniz babaniz sizin en iyi dostunuzdur.  Uyuşturucu kullanan , alkol kullanan baba oğlunun bunlardan uzak durması için elinden geleni yapar. Çünki kendisi de bağımlıdır. Bir çok anne babanın çocukları yüzünden alkol ve uyuşturucu bıraktığını bilirim daha önceki makalemde bu konu hakkında sizlere birşeyler anlatmıştım. Çocuklar anne ve babadan ne görürse örnek alır. onlarda yapmak ister.

Bu yüzden siz siz olun ailenizin sözünden çıkmayın yanlış ve kötü arkadaşlıklar etmeyin ben yaptım siz yapmayın size başıma gelenleri anlatsam   yanlış arkadaşlıklardan dolayı roman yazarım. Ama ne yazık ki bu yazıyı okumanız bir şeyi değiştirmeyecek siz yine kendi bildiğinizi yapacaksınız. Bin nasihat ederiz bir nüsü bet gelir size doğruyu gösterir.Bunun için çok güzel bir ata sözü vardır. ”BANA ARAKDAŞINI SÖYLE SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM” arkdaşın alkolikse alkolik derler arkdaşın hovarda ise  hovarda derler arkadaşın madde bağımlısıysa madde bağımlısı derler.

onun için siz siz olun kuracağınız arkadaşlıklara dikkat edin. yazdığım makalelerin altına yorum atmayı unutmayın yanlışım doğrum varsa eleştirin eleştireye açık birisiyim devrik cümlem ola bilir kusurama bakmayın ben yazar değilim sadece  genclere yardımcı olmak için onlara kendi neyimlerimden bilgi paylaşımı yapıyorum. Herkeze Teşekkür ederim.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here