Araç Sigorata ve Kasko Şişirme

0
690
views

Araç Sigorata ve Kasko Şişirme

Zorunlu trafik sigortası yaptıran kişilerin hep bu sigorta paralarının nereye gittiğini ve ufacık bir kazada çıkarılan hasar kaydı hakkında hep bir üç kağıdın döndüğünü biiliyor musunuz ?  O zaman bildiklerimizi sizinle paylaşalım.

Zorunlu Trafik Sigortası ne işe yarar.

Örnek verecek olursak aracınız trafik kazasına karıştı bunun için aracınızda kasko olmasına gerek yok. Yani aracınızda sigorta varsa karşı tarafta motorlu bir araç ise zorunlu trafik sigortanız bunu karşılıyor. Maddi Hasarlarda ve Trafik polisi istemediğiniz sürece kendi aranızda tutacağınız kaza tutanakları ve çekeceğiniz fotolar yeterli olacaktır. Karşı taraf uyum sağlamıyor ve anlaşamıyorsanız. Trafik polisi çağırmakta fayda vardır. Sizlere tavsiyem anlaşarak 2 kişinin aracınında anlaşarak kendi cebinizden yaptırmak neden mi ? Çünki servisler 3 liralık hasarı 300 liraya kadar çıkarta biliyor ve buda aracınıza hasar kaydı olarak işleniyor. tavsiyem kendi hasarınızı kendiniz yaptırın , tabi hasar cok büyük maddi hasar değilse ve bütçeniz buna müsaitse sigorta  ‘ dan yapılan tüm işlemlerde boyacılar , kaportacılar veya özel yetkili servisler para kazanmaktadır. bu bilgi sizler için önemlidir ve mutlaka mutlaka araçların hasar kaybı parasını sigorta şirketinden isteyin.

Kasko Ne işe yarar.

Kasko genelde çalınmaya ve kendinizin geçirdiği ufak kazaları ödemek için vardır. Mesela yolda giderken bir ağaca vurdunuz ve hasarınız büyük hemen kaza tutanağı tutup bir tane dilekçe , fotoğraflar  ve en önemlisi alkol muayenesi yaptırıp yetkili servise götürmeniz yeterli olacaktır. Dilekçe açıklamalı dilekçe olacak kaza adresi , olay yeri fotolar vs olmak zorunda yoksa kabul olmaz eksik evrakta kasko bunu ödemez. bu konuda hakkında söyle bileceğim tek şey yine zorda kalmadıkça kaskodan araç yaptırmayın .

 

Araç ta bir şey yok ama ağır hasar kaydı var ?

Araçta bir şey yok ama ağır hasar kaydı var. Bu nasıl oluyor diye bir çok arkadaşımız merak etmiştir. Siz o gördüğünüz aracı öylemi sanıyorsunuz. Kim bilir o araca ne makyajlar yapılmışta o hale getirilmiş. Ha tabi bide bazı experler sadece airbegleri açtırıp sigortadan para almak ve o aracı artı olarak satmak için ağır hasar  çıkartıyor. ağır hasar yazan araçlar ve satılığa çıkan araçların hepsi sigortadan alınmıştır. Sigorta bir nedenle onu ağır hasara cıkarmış araç sahibine parayı ödeyip aracı bu işi yapan hurdacılara satmıştır.  o yüzden korkmadan alın bir sıkıntı olacağına sanmıyorum hasar kayıtları genellikle şase numarasından çıkar. Plaka değişmeden hasar kaydını göremezsiniz. plaka değiştikten sonra ağır hasar kaydını gördüğünüzde şoka girmeyin bu makaleyi güzel okuyun bu konuda hakkında detayli bilgi almak istiyorsanız. yorum yazınız yorumlarda sorularınızı cevaplayalim..

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here