Alkolik babaların çocuklar babalarına benzer mi?

1
440
views
CB017495

Alkolik babaların çocuklar babalarına benzer mi?

Bu Makalemizde Sizlere alkolik çocukların babalarına benzeyip benzemediği hakkında birkaç uyarı ve  tavsiyeler sunacağım. Alkolik bir babanın oğlu alkolik olur mu ne gördüğü ‘nü yapar mı ?  Yoksa babasından gördüğü eziyetler sonucu alkol içmekten nefret edip alkolü ağınıza almaz mı ?

 

Genellikle çocuklar anne ve babalarını örnek alırlar.

Bu konu hakkında bilgi sahibi olmak çok önemlidir. maalesef çocuklarımız bizden gördüklerini yaparlar onlara iyi bir ebeveyn olmak için onların gözlerine sokarak  hiç birşey yapmayın. Örneğin küçük yaşta bir çocuk ailesinde devamlı huzursuzluk , kavga ve gürüldü şiddet ortamında yetişiyorsa bu çocuğun ileri ki yaşlarda psikolojisi bozulmaya elverişli hale gele bilir. bunu için mümkün olduğunca çocuklarınızın yanında yüksek sesle konuşmamaya ve kavga etmemeye önem gösterin. Çocuklarımız biz ebeveyn lerin her şeyidir. Onlarsız hayat düşünülemez. Ne yazık ki Erkek çocukları babalarından ne görürse onu yapar genelleme budur içen adamın oğlu da içer .. Sebebi ortada çocuk babadan ne yaparsa aynısını yapar. Siz ileri de çocuklarınıza iyi bir gelecek hazırlamak yerine kazandığınız parayı alkole verirseniz. o çocukta bunu yapacaktır. bundan emin olun birde bu olaydan aksi bir olay çıkar. Alkolik babanın evladı alkol içmez ondan tiskinir çünki ufaklığında babasının ona ne eziyetler yaptığını hatırlar..tabi bu olay % 20 lik bir olaydır yani her üç kişiden 1 ‘ri dir . Bu yüzden iyi bir anne ve baba ola bilrmek için çocuklarınızın sizin gibi olmasını istemiyorsanız. Hata yapmayınız cünki öyle bir şansınız yok.

Umarım Bu yazım size bir şeyleri daha iyi anlamanıza yardımcı olur yazılarımızın altına siz değerli okuyucularımız yorumlarını bizlerden esirgemesin..

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here