Adet Döneminde Kadınlarla konuşurken daha dikkatli olun

0
613
views

Adet Döneminde Kadınlarla konuşurken daha dikkatli olun

Adet döneminde kadınlar daha hassas ve daha kırılgandır. Her şey den alınırlar ve her şeye kızıp parlaya bilirler. Bu yüzden kadınların hassas dönemi olarak bilir. Sebebi ise yaşadığı ağrılar ve acılardır. bunu biz erkeklerden çıkarırlar. Kadınların hassas günlerinde yapılması gereken anlayışlı olmaktır.  Bunda da genelde başarı olamayız  tabiri cahilse ağzınızda kuş tutsanız yaranamazsınız derler ya  o tabir gercekten doğru çıkar..

Kadınlar neden Adet Görürler.

Kadınlar rahimde yumurtlama döneminde çocuk olması için yada gebe kala bilmek için yumurtlarlar ve bu yumurtalar sperm ile birleşmediği zaman ölü yumurta olarak vücuttan adet görerek atılır. Eğer gebe kalmazsa tabi ki gebe kaldığında adet görülmez diye birşey yoktur kimin kadınlarda yumurtlama çift yönlü olunca hamile iken de adet görüle bilir .

Adet Görüyorum Ama Hamileyim..

Evet ender rastlanan bir durumda olsa bu ola bilir. veya hamile iken kanama devam edebilir. kimi kadın hamile olduğunu kanaması kesilmeyince anlar genelde bu da 3 . yada 4 . gebelikte olur sebebi ise bildiğimize göre çocuğun yuvaya oturması ve tutulması bu tutunma olana kadar 1 2 ay kanama ola biliyor.  Çocuk ana rahmine yerleştikten sonra bu kanama kesilebiliyor.

Adet Gören Kadın Duygusaldır.

Adet gören kadınlar çok duygusaldır. he rşeyi ince eler sık dokuya bilirler kafalarında  bir çok sey kura bilirler. Eve geç gelmeniz yada arkadaşlarınızla bir yere gitmeniz bile onlar için sorun teşkil edebilir size tavsiyem o dönemde onların suyundan gitmeniz eğer onların suyundan giderseniz hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.  Bu Dönem kadına göre değişir doğurgan bir kadının adeti en az 7 gün süre bilir normali ise 4 ile 5 gün arasındadir.

Rahminden Gelen Akıntıya dikkat ediniz.

Rahimden gelen akıntı soğuk algınlığı da ola bilir ama genelde yumurtlama döneminde gelen akıntı hamilelik belirtisi olabilir. en yakın zamanda bir doktora görünmenizde fayda var bu akıntı kokulu gele bilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here