Umut Korku Gözlerimde…

0
305
views

Umut korku gözlerimde, nefes alamıyorum , bilmiyorum  bir şey düşünmekte zor ,ayaklarım titriyor.Baktım yağmur yağarken çamurlu suların içinde yırtılmış ayakkabım içinden su çıkıyor,sanki ağlıyordu.

Babam almıştı zar zor çalışarak ayakkabılarımı , hatırlıyorum ilk aldığında eğilmiş kendisi giydirmişti ayakkabılarımı  ‘İyi insanlar sevgiden eğilirler’ derdi.

Herkesin babası kendisine özeldi  biliyorum ,ama benim babam bana çok özeldir, şimdi anlıyorum.

Ayakta beklemek çok zor, güneş tam tepeden vuruyor yüzüme , karşıda duvarın camlarından güneş ışıkları parlıyor gözlerime.

 

           O kız çocuğu geldi aklıma ,yaz tatiliydi , okul bitmiş evde sıkılıyordum,camdan dışarıya bakıyordum.Karşı evin camından güneş ışığı gözlerimi kamaştırıyordu.İlk önce cam sanmıştım daha sonra birisinin aynadan güneş ışığını gözüme yansıttığını farkettim.Benim farkettiğimi anlayınca hemen perdeyi kappattı.

Ertesi gün aynı saatte pencereden dışarıya bakma hissi geldi, dışarıya baktığımda gene güneş ışığını gözüme yansımasıyla gözlerim kamaştı ve odanın ortasına kendimi attım.Bu oyun hergün devam etti tam bir ay olmuştu.

Sonra bir gün dışarıya çıkıyordum, tam o sırada karşı evin kapısı açıldı, kapının önünde ,saçları uzun zayıf bir kız bana baktı, yanına bir kadın geldi elinde tekerlekli sandalye ve kıza yardım ederek sandalyeye bindirdi,kız bana baktı gülümsemeyle birilikte el salladı ,ben şaşkın şaşkın arkalarından bakakaldım.

Ertesi gün aynı saatte evin perdesini açtım ve karşı eve baktım , ne ışık vardı nede aynayı tutan kız, belki yarın dedim, ertesi gün ,ertesi gün ,hep aynı umutla belki yarın , fakat kimse yoktu.Bir daha benimle kimse ayna oyunu oynamadı.

Ne kadar daha bekleyeceğiz burada, yağmurdan ıslanmış duvarlara yaslanmış bedenlerimiz,daha çocuğuz , çocuk gülücükler var daha yüzlerimizde.Oyun oynuyoruz bakışlarımızla ,buz gibi mavzer duruyor tam karşımızda.

 

 

                                                                                                        Ergin Necip BÜYÜKBAY

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here