Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir ?

0
350
views

Günümüz zamandan tasarruf teknoloji haline geldi. Önceden insanlar bir ağda için en az 4-5 saatini harcarken, şimdilerde lazer epilasyon teknolojisiyle sert tüylerden hızlıca ve uzun zaman dilimleriyle kurtuluyorsunuz.

Her önüne gelen güzellik merkezi açtığından, seçtiğiniz lazer epilasyon merkezinde en az bir doktorun bulunmasına çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bitirene kadar olan paket programlar pek faydanıza olmayacaktır ve doktor kontrolünde olmayan bir uygulama kıllarda artışa, yanıklara sebep olabilir.

Lazer epilasyonda kullanılan lazer teknolojisi cihazları çok çeşitlidir. Bunlardan en bilineni diod lazer, alexandrite lazer, nd yağ lazer dir. 

Alexandrite Lazer Epilasyon

Açık renk ve koyu kıl köküne sahip olan kişilerde en etkili olan yöntemdir. Cilde 3 cm mesafeden 755 nm dalga boyu atışlar yapar. Böylece tende bir iz bırakmaz ve hijyenik bir uygulamadır. Boyun ve ince tüylerde tetikleme yapabileceğinden bu bölgelere uygulanması tavsiye edilmez.

Diode Lazer Epilasyon

980 nm dalga boyuna ulaşabildiği için ince tüylerin giderilmesinde etkili bir uygulamadır. Cilde uygulamadan önce, bir jel sürülür. Daha sonra cilt etrafında gezdirilir. Hijyenik olarak pek tavsiye edilmese de kıllara etkisi açısından daha iyidir.

 

 

 

Nd:yag Lazer Epilasyon

Bu cihaz oldukça koyu ten rengine sahip kişiler için kullanılmaktadır. Dalga boyu 1064 nm olduğu için acı oldukça fazla hissedilebilir. Yanık oluşturma ihtimali fazla olduğundan bu alet pek tavsiye edilmiyor.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here